>
Anasayfa > SOLID STATE DRIVE > Sistem Üreticileri SSD > Bigboy SATA II Katı Hal Sürücü Slim Light 1 inç

Bigboy SATA II Katı Hal Sürücü Slim Light 1 inç

1 inç boyutunda olan Bigboy Slim Light SATAII Solid-State Drive (SSD), öncelikle mini dizüstü bilgisayarlar ve netbook bilgisayarlara yönelik olarak tasarlanmıştır.  Bir kibrit kutusu kadar olan boyutu ve ekonomik fiyat seçenekleri ile  yeni nesil taşınabilir bilgisayarlar için uygun depolama çözümüdür.  Slim light SSD;  diğer SSD çözümleri gibi sıradan sabit disklere(HDD) oranla, daha düşük güç tüketimi, yüksek dayanıklılık, hafiflik ve performans artışı gibi özelliklere sahiptir.

Bigboy Solid-State Drive (SSD), NAND flash tabanlı bir depolama çözümüdür. Bu yeni nesil depolama çözümü; içerisinde hareketli manyetik disklerin bulunduğu sabit disklere oranla, daha düşük güç tüketimi, yüksek dayanıklılık, hafiflik ve performans artışı gibi özelliklere sahiptir. Tüm cihazlara uyum sağlayabilmesi için, cihazlarda kullanılan HDD ile aynı ara yüze sahip modelleri üretilmiştir.

SSD sistemi, üzerinde NAND flash bellek, denetleyici ve iletişim devrelerinin bulunduğu bir baskılı devre levhasından oluşmaktadır. Ve dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar gibi taşınabilir tüm cihazlarda kullanılan sabit disklerin yerine kullanılabilir. Ağırlığı sıradan sabit disklerin yarısı kadardır, bu da taşınabilir sistemlerin daha hafif olmasını sağlar. Cihaz çalışır durumda iken 0.5W, bekleme durumunda 0.01W güç kullanmaktadır. Günlük kullanımda okuma-yazma, çalışma-bekleme durumları değerlendirildiğinde SSD, sıradan sabit disklerin onda biri güç harcamaktadır. Bu da kullanıcılara kullanım sürelerinde artış sağlamaktadır.

– Başarım : Yüksek çıktı, düşük erişim zamanı (1ms den az), Gecikme yok
– Dayanım : Darbe (1500G), Titreşim (20G), Sıcaklık (-25°C , 85°C arası)
– Güç : Çok düşük güç tüketimi (0.5W/0.1W)
– Veri Güvenliği
– Hareketli parça içermediği için bozulma olasılığı çok düşük veri saklama ortamı
– Hatalı veri düzeltme işlevi desteği
– Çevre : Gürültü, titreşim ve ısı üretimi yok
– Ağırlık ve boyut : Çok hafif ve daha küçük boyut

KAPASİTE: 8/16/32/64GB
HIZ DEĞERLERİ: SATAII: 32GB: 90MB/s okuma hızı, 70MB/s yazma hızı
16GB: 90MB/s okuma hızı, 45MB/s yazma hızı
8GB: 90MB/s okuma hızı, 25MB/s yazma hızı
BOYUTLAR: 39x54x4(mm)
AĞIRLIK: 7,7g
ARAYÜZ: SATA : 22pin
KULLANIM YERI: Dizüstü / taşınabilir bilgisayarlar , küçük boyutlu dizüstü bilgisayarlar
(sub notebook PC), tablet PC, netbook PC

Top