>
Anasayfa > Katı Hal Sürücüler > Katı Hal Sürücüler – Tüketici Serisi

Neden sabit disk sürücü-HDD yerine, katı hal sürücü-SSD?

HDD kullanıcılarının daima sorduğu bu sorunun cevabı oldukça basit : SSD sürücülerin HDD sürücülere göre pek çok üstünlüğü vardır. HDD sürücülerden farklı olarak; hareket eden fiziksel parça içermeyen SSD sürücüler depolama birimi olarak NAND flash gibi yarı iletken bellek yongaları kullanırlar. DFaha yüksek okuma yazma hızlarının yanı sıra düşük güç tüketimi ve neredeyse hiç ses çıkarmadan çalışabilme özelliklerine sahiptirler. SSD sürücüler; mevcut sistemlerinde daha yüksek performans ve güvenilirlik isteyen kullanıcılar için en doğru seçimdir.

Doğru SSD nasıl seçilir?

HDD sürücü yerine SSD sürücü kullanmaya karar verdikten sonra hangi SSD sürücünün uygun olacağının seçilmesidir. Önde gelen üreticiler tarafından farklı ihtiyaçlar için çok sayıda SSD sürücü çözümü sunulmaktadır. Samsung gibi tüm bileşenlerini kendisinin ürettiği çözümlerin yanı sıra Kingston ve Transcend gibi önde gelen üreticilerden temin ettikleri yüksek kaliteli bileşenleri bir araya getirerek kullanıcılara çözüm sunan üreticiler tarafından sunan çözümler de mevcuttur. Önde gelen üreticiler tarafından sunulan bu SSD sürücüler ile komutlara daha hızlı yanıt verip verileri yüksek hızla işleyen sistemler uzun süreli performans ve dayanım sunar.

Sisteminizi için en iyi yükseltme seçeneği : SSD

Mevcut sistemler için en ekonomik ve kolay yükseltim işlemi HDD yerine SSD kullanılmasıdır. Açılış süreleri uzadığında ya da uygulamalar yavaş açılmaya başladığında kullanıcılar sistemlerinin performansından memnun olmamaya başlamaktadır. Günümüzde bir çok sistemin düşük performans sunmasının nedeni, ana depolama ünitesi olan HDD sürücünün, CPU performansına yetişememesidir. Bu nedenle HDD sürücü yerine SSD sürücü takılması; sistem açılış hızını, uygulama açılışlarını hızlandırıp, çoklu işlem performansını arttırarak eski sistemlerin  adeta yeniden hayat bulmasını sağlarlar.

Top