>
Anasayfa > BELLEK ÜRÜNLERİ > Sunucu Bellekleri > DDR3 Bellekler > Kingston DDR3 Sunucu Sistem Bellekleri

Kingston DDR3 Sunucu Sistem Bellekleri

Kingston_DDR3_DIMM-serverÇok görevli işlevlere yönelik çift çekirdekli ve çok çekirdekli işlemciler, 64 bit işletim sistemleri ile sanallaştırma, 3B, oyun ve fotoğraf/video işleme gibi yoğun işlem gerektiren uygulamalar, daha düşük güç tüketen daha yüksek performanslı belleklere duyulan ihtiyacı arttırmıştır. Dizüstü bilgisayarlardan sunuculara, enerji verimliliği en önemli unsur olduğundan, Samsung DDR3 tasarımcılara en yeni bilgisayar sistemlerini kurmak için en ideal “çevreci” bellek çözümünü sunmaktadır.

Yüksek performanslı, enerji verimliliği yüksek bellek

Çok görevli işlevlere yönelik çift çekirdekli ve çok çekirdekli işlemciler, 64 bit işletim sistemleri ile sanallaştırma, 3B, oyun ve fotoğraf/video işleme gibi yoğun işlem gerektiren uygulamalar, daha düşük güç tüketen daha yüksek performanslı belleklere duyulan ihtiyacı arttırmıştır. Dizüstü bilgisayarlardan sunuculara, enerji verimliliği en önemli unsur olduğundan, DDR3 tasarımcılara en yeni bilgisayar sistemlerini kurmak için en ideal “çevreci” bellek çözümünü sunmaktadır.

DDR3,  daha az enerji ile daha fazla performansa ihtiyaç olduğu açık bir şekilde belgelenmiş olan veri merkezleri için en ideal bellektir. Sunucu elektrik harcamaları her yıl artmaktadır. Ortalama bir veri merkezinin güç harcaması 25.000 evin toplam gücüne eşit olmaktadır.
DDR3 bellekler; günümüzün çevreci bilgisayar platformlarına çok büyük güç tasarrufu sağlıyor

DDR3, DDR2’ye oranla belirgin bir enerji tasarrufu sunmakta; en yeni 50nm sınıfı 2Gb DDR3 durumunda iki katı performans sağlayarak enerji ihtiyacını %60 azaltmaktadır.

DDR3, sunucular, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için en düşük güç tüketimi ile en yüksek bant genişliği ve kapasitesinin karşı konulmaz bileşimini bir arada sunmaktadır. Ek olarak tüm ürünler kurşun ve halojen içermeyen bileşenlerden oluştuğundan daha sağlıklı bir çevre için katkıda bulunulmaktadır.

DDR3 – Çok Büyük Bant Genişliği ve Çok Düşük Enerji Tüketimi

DDR3’ün geliştirilmesi, resim karesi arabellekleri arasında yüksek veri iletimi gerektiren grafik endüstrisi gibi anahtar sektörlere belirgin şekilde katkıda bulunan yüksek performanslı bir yongayla sonuçlanmıştır.

Yaklaşık 13 nano saniyelik bir gecikmeye sahip DDR3, yoğun bir şekilde rasgele erişimin gerçekleştiği ağ uygulamaları için de en ideal bellek çözümüdür.

Top