>
Anasayfa > Haberler > Kingston Digital, IronKey ile İlgili Gelecek Planlarının Detaylarını Açıkladı

Kingston Digital, IronKey ile İlgili Gelecek Planlarının Detaylarını Açıkladı

ironkey-kingston-newsKingston Technology Company, Inc.’in flash bellek iştiraki olan Kingston Digital, Inc.; geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği IronKey™ satın alması sonrası gelecek planlarını açıkladı. Kingston® 2004 yılından beri lider olduğu USB pazarında, will utilize its  product line to deliver FIPS 140-2 Level 3 güvenlik sertifikalarına sahip IronKey çözümleri ile üst düzey güvenlik ve şifrelemeye hitiyaç duyan kullanıcılara çözümlar sunacak. Kingston; mevcut IronKey kullanıcıları için sorunsuz bir geçiş süreci sağlamak için Kingston iş ortakları ve teknik destek hizmetini kullanıcılara sunmuş durumda. Ayrıca IronKey müşterileri Kingston’ın dünya çapında ürün ve hizmet kaynaklarından da yararlanabilecekler.

Kingston IronKey markası; FIPS 140-2 Level 3 sertifikasına sahip, endüstrinin en güvenli USB Flash sürücü çözümleri sunan modeller ile firmanın en üst düzey ürün ailesi olacak. FIPS 140-2 Level 3 sertifikası; ABD ve Kanada’da sivil kuruluşlar, devlet kurumları ve askeri kurumlar tarafından yüksek güvenlik ihtiyacı nedeni ile tercih edilmektedir. Bu sertifika aynı zamanda finans ve sağlık endüstrisindeki kuruluşlar için de önem taşımaktadır. Kriptografik modüle karşı yapılacak olan erişim, kullanım ya da değişiklik yapma işlemlerine karşı fiziksel mühürlemeye sahip ürünlere verilen FIPS 140-2 Level 3 sertifikası; üst düzey güvenliğe ihtiyaç duyan devlet kurumları ve kuruluşlar için güvenlik ve güvenilirlik  ölçeği durumundadır.

Kingston; mevcut şifreli DataTraveler ürünleri ile FIPS 140-2 Level 3 sertifikasına ihtiyaç duymayan kullanıcılara dünyanın en çok satan şifreli USB çözümlerini sunmaya devam edecek. Ayrıca yazılım alanında iş ortağı olan DataLocker® Inc. firması ile de yönetilebilir (managed) Kingston ve IronKey USBN sürücüleri için SafeConsole® ve Enterprise Management Services (EMS) platformlarında çalışmayı sürdürecek.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği IronKey teknolojileri ve varlıklarının satın alınması ile Kingston şifreli USB sürücülere daha fazla odaklanabilecek. Satın alma sürecinin bir parçası olarak Kingston; IronKey harici disk sürüc bölümünü, benzer disk çözümleri sunan DataLocker firmasına sattı. Bu anlaşma sayesinde iki firma arasındaki işbirliği daha da güçlü hale gelmesi bekleniyor.

Kaynak : Kingston

Top