>
Anasayfa > Haberler > Samsung 840 EVO mSATA SSD Sürücü

Samsung 840 EVO mSATA SSD Sürücü

Samsung evo mSATA Samsung evo mSATA Kutu İçeriği Samsung evo mSATA Paket

 

 

 

SSD 840 EVO mSATA, ultra ince dizüstü bilgisayarlar için akıllı seçim

Kompakt SSD evrimi Samsung SSD 840 EVO mSATA ile geldi. En iyi SSD teknolojilerini bir araya getiren ince ve olağanüstü hafiflikteki Samsung 840 EVO SSD, ultra ince dizüstü bilgisayarlar için özel olarak üretildi. Dahası, 840 EVO mSATA, Samsung’un 2. nesil 3-bit MLC teknolojisi ile hiç olmadığı kadar hızlı, üstün performans sağlıyor ve kendi kendini izleme özelliği ile üstün güvenilirlik sunuyor. Bu son teknoloji ürünü özelliklere ek olarak, bilgisayarınız daha uzun süre bağlantıda kalır, daha az enerji harcar ve uyku modundan anında çıkarak açılır. Bu yüzden mevcut dizüstü bilgisayarınızı değiştirmenize gerek yok, 840 EVO mSATA ile yükseltmeniz yeterli. 840 EVO mSATA mevcut dizüstü bilgisayarınıza kurulduğunda, mobil bilgisayar performansınız yepyeni bir düzeye taşınacak.

En kaliteli bileşenleri bir araya getiren entegre bir çözüm

Samsung üstün kaliteli SSD’ler yaratmak için en iyi bileşenleri bir araya getirir. Samsung SSD’ler için kendi fabrikasyon hatlarından en kaliteli NAND flash bellek yongalarını kullanır. Sadece en kaliteli, en iyi performanslı ve en uzun ömür potansiyeli olan yongalar en çok talep edilen bellek uygulamaları olan SSD’ler için seçilir. Denetleyiciler ve DRAM dahil, Samsung tarafından üretilen tüm bileşenlerle SSD’nizin kalitesi güvence altına alınmıştır. Bileşenlerin nasıl biraraya geldiğini optimize eden gelişmiş yeni donanım yazılımı Samsung’un en iyi performans ve güvenilirlik için doğru kombinasyonu sunmasını sağlar.

Yepyeni, daha hızlı bir performans deneyimleyin

Samsung  evo mSATA 840 EVO 2,5 inç SSD’deki ile aynı EVO teknolojisini kullanan 840 EVO mSATA, tüm görevler için aynı hızlı sıralı ve rastgele okuma ve yazma sürelerine sahiptir. Samsung’un yeni 3-bit MLC NAND flash belleği hem hızı hem güvenilirliği arttırarak veriyi daha etkili bir biçimde saklar. İster video dosyası düzenlemek gibi ağır bir iş yükü, ister virüs tarama gibi basit bir görev olsun, 840 EVO mSATA her işi pürüzsüzce ve hızlı bir şekilde yürütür. Çoklu görev, birkaç görevi aynı anda çalıştırabilen bu SSD için basit bir iştir. Ayrıca, Samsung’un yenilikçi TurboYazma teknolojisi ile 840 EVO mSATA sıralı yazma hızını da büyük ölçüde arttırır. Sürücünün hafif iş yükleri için rastgele okuma hızı (QD1) Saniye Başına 10.000 Girdi/Çıktı İşlemidir (IOPS), endüstrideki en iyisi. Sistem seviyesinde performansı iyileştirmek amacıyla bilgisayarın serbest DRAM’ını bir önbellek olarak kullanmak için Samsung Sihirbaz yazılımı üzerindeki RAPID modunu açın. Yüksek performans gösteren Samsung SSD 840 EVO mSATA ile daha verimli bir şekilde çalışmak günlük bilgisayar kullanımınızı değiştirecektir. Şimdi, bilgisayarınız sizi bekleyecek—siz bilgisayarınızı değil!

Sürekli yüksek performans için eşsiz güvenilirlik

Samsung evo mSATA Yüksek Başarım840 EVO mSATA ile bilgisayarınızı sağlamlaştırın. Şoklar, titreşimler, yüksek sıcaklıklar-Samsung SSD için hiç problem değil! Samsung’un TurboYazma gibi benzersiz teknolojileri sayesinde sağlam gücü ile 840 EVO mSATA inanılmaz uzun yaşam süresi ve çok düşük arıza oranına sahiptir. Dahası, Samsung yedeklemek için 3 yıllık bir garanti sunar. 840 EVO mSATA’nın güvenilirliği fiziksel durumu ile de sınırlı değil. Tüm Samsung SSD ürünleri ile çalışacak biçimde tasarlanan yönetim aracı Samsung Sihirbaz yazılımı aracılığıyla SSD’nin sağlık durumunu takip edebilirsiniz. Samsung Kendi Kendini İzleme Analizi & Raporlama Teknolojisi (SMART), Samsung Sihirbaz yazılımının öngörülemeyen hatalar oluşmadan önce sizi uyararak hazırlıklı olmanızı sağlamasını mümkün kılar. Ek olarak, Samsung’un 840 EVO mSATA’nın donanım yazılımındaki Dinamik Termal Güvenlik Algoritması aşırı ısınmasını engelleyerek, SSD’nin sıcaklığını izler. SSD sıcak havaya ya da aşırı sıcaklıklara maruz kaldığında, algoritma serin tutmak için SSD’nin güç kaynağını kontrol eder. Dahası, 840 EVO mSATA ile dizüstü bilgisayarınız daha hafif ve enerji açısından daha verimli hale gelir, ki bu onu yanınızda daha fazla taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

Samsung evo mSATA AES 256
Verilerinizi şifreleme motoru ile koruyun

Dizüstü bilgisayarınızla yola çıktığınızda, kişisel bilgilerinizi yeni güvenlik açıklarına maruz bırakıyorsunuz. Fakat endişelenmeyin, 840 EVO mSATA’nın Kendi Kendini Şifreleyen Sürücü (SED) güvenlik teknolojisi verilerinizi her zaman güvende tutar. Sürücü, bilgisayarınızı kaybetseniz bile kişisel dosyalarınızın güvende olmasını sağlamak için bir AES 256-bit donanım tabanlı şifreleme motoru içerir. Donanım tabanlı olarak, şifreleme motoru, yazılım tabanlı bir şifreleme ile deneyimleyebileceğiniz bir performans azalması olmadan verinizi güvence altına alır. Ayrıca, 840 EVO mSATA gelişmiş güvenlik yönetimi çözümleri (TCG Opal ve IEEE 1667) ile uyumludur.

Samsung evo mSATA Uzun Pil Ömrü

Uzatılmış pil ömrü ile daha uzun süre bağlantıda kalın

Bilgisayarınız ile hareket halindeyken isteyebileceğiniz son şey gücün tükenmesidir. Samsung 840 EVO mSATA bilgisayarınıza kurulu olduğunda Aygıt Uyku Modu (DEVSLP) sayesinde daha uzun süre bağlantıda kalır ve daha hızlı şarj edersiniz. Bilgisayarınızın pil ömrünü koruması için bekleme moduna geçmesine ya da sizin tekrar açılmasını beklemenize gerek yoktur. Daha uzun pil ömrünün keyfini çıkarırken bir yandan da profesyonel AOAC (her zaman açık, her zaman bağlı) yaşamınızdan sonuna kadar yararlanın.

Samsung evo mSATA IsıBilgisayarınızın performansını ısıdan koruyun

İşinize daldığınızda, bilgisayarınızın sıcaktan yandığını ve çalışmaya devam etmek için mücadele ettiğini fark etmeyebilirsiniz. 840 EVO mSATA ile bilgisayarınızı aşırı çalıştırsanız bile bilgisayarınız serin kalır. 840 EVO mSATA, sürücü için en uygun çalışma sıcaklıklarını izleyen ve koruyan Dinamik Termal Güvenlik koruması içerir. Azaltma özelliği, verilerinizi korumak ve beklediğiniz yanıtı sağlamak için gerektiğinde SSD sıcaklığını düşürebilir.

 

Teknik Özellikler
Kullanım Alanı İstemci Bilgisayarlar (Ultra ince bilgisayarlar)
Boyut mSATA (29,85 ± 0,15) x (50,8 ± 0,15) x Maks 3,85 (mm)
Seri 840 EVO
Depolama
Kapasite 120GB, 250GB, 500GB, 1TB
Aktarım Hızı
Sıralı Okuma Hızı 540MB/s değerine kadar
Sıralı Yazma Hızı 520MB/s değerine kadar
Rastgele Okuma 97.000 IOPS değerine kadar
Rastgele Yazma 71.000 IOPS değerine kadar
Güç
Güç Tüketimi(W) * Ortalama: 0,08 Watt * Maksimum: 2,93 Watt
Voltaj 3.3V ± 5%
İşletim Sistemi
Uyumluluk Windows Vista ve üzeri
Çevresel Özellikler
Çalışma Sıcaklığı 0ᵒC ilâ 70ᵒC aralığı
Ağırlık
SSD sürücü 10g’a kadar (120GB, 250GB, 500GB, 1TB)
Garanti
Ürün 3 Yıl
Kutu İçeriği
İçerik Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Top