>
Anasayfa > Haberler > Samsung 950 PRO SSD Ürünlerini Duyurdu

Samsung 950 PRO SSD Ürünlerini Duyurdu

Üst Seviye Bilgisayar ve İş İstasyonları için Yüksek Performanslı V-NAND teknolojisine sahip ilk NVMe M.2  Biçim Faktörlü SSD

Samsung SSD 950 ProSamsung Electronics Co., Ltd.; profesyonel son kullanıcı ve işletme kullanımına yönelik dizüstü ve masaüstü sistemler için tasarlanmış Samsung 950 PRO katı hal sürücü – SSD ürününü duyurdu. Yeni SSD, M.2 biçim faktörü ile ince dizüstü sistemler ve masaüstü sistem kullanıcıları için yüksek dayanım, güvenilirlik ve enerji verimliliği sağlamakta.

Samsung 950 PRO SSD; Samsung’un son kullanıcıya yönelik ilk Non-Volatile Memory Express (NVMe) sürücüsü. M.2 biçim faktörüne sahip SSD, vertical NAND (V-NAND) teknolojisi ile üretilmiş ve PCIe 3.0 arayüzünü desteklemekte. SSD sürücüler için geliştirilmiş ilk arayüz olan NVMe ile Samsung 950 PRO kullanıcıları geliştirilmiş performans ve güç tasarrufu özelliklerinden faydalanarak daha uzun pil ömrü ve işletme maliyetlerinde düşüş sağlayabilecekler. Yeni sürücü bilgisayar destekli tasarım, veri analizi ve mühendislik simülasyonu gibi uygulamalarda üst düzey bilgisayar sistemlerinden en ileri performansı, en yüksek bant genişliğini ve düşük gecikme süresini bekleyen profesyonellerin ihtiyaçları için uygun depolama çözümünü sunuyor. M.2 2280 biçim faktörü ile M.2 PCIe yuva ve arayüz desteği sunan yeni nesil masaüstü sistemler ile uyumluluk garantisi mevcut.

PCIe Gen.3 x4 arayüzü ve NVMe protokolü desteği ile Samsung 950 PRO; AHCI protokolünü kullanan SATA arayüzüne göre çok daha gelişmiş rastgele ve ardışık aktarım hızı performansı sunmakta. Yüksek girdi çıktı (IOPS) işlemleri yapan uygulama kullanıcıları mevcut SATA SSD sürücülere göre 4 kata kadar daha yüksek performans elde edebilecekler.

Samsung 950 PRO  SSD sürücü, 512 GB ve 256GB kapasite seçeneklerine sahipler. 512GB modeli, 2,500 MB/s  ve 1,500 MB/s ardışık okuma yazma hızlarına sahip. Rastgele okuma yazma performansı ise sırası ile 300,000 IOPS ve 110,000 IOPS değerlerine ulaşıyor. Samsung’un ikinci nesil MLC V-NAND 32-layer 128Gb yongaları ve UBX denetleyicisine sahip sürücü, Samsung tarafından sunulan Magician yazılımı ile kontrol edilebiliyor.

256GB kapasiteli model 200 TBW (terabytes written) ve  512GB kapasiteli model 400 TBW değerlerine sahipler. Her iki ürün de 5 yıl garanti süresi ile kullanıma sunuluyor.

Samsung 950 PRO NVMe SSD Ürün Sayfası

Top