>
Anasayfa > Haberler > Samsung DDR3 Bellekler Intel Onaylı

Samsung DDR3 Bellekler Intel Onaylı

Gelişmiş yarı-iletken teknolojisinde dünya lideri olan Samsung Electronics Co.,Ltd. DDR3 çözümlerinin 21 tanesinin , Intel Corporation referans platformunda; Intel’in yeni nesil DDR3 (Double Data Rate Version 3) yongasetleri ile tam uyumlu olarak çalıştığı onaylandı. Bu sayı; DDR3-tabanlı çözümlerde onay programından geçen en yüksek değer.

Samsung’un Intel onaylı çözümleri içerisinde; 13 modül ve 512Megabit (Mb)/1Gigabit (Gb) kapasitede, 800 yada 1066Mbps hızlarına sahip 8 monolitik cihazı bulunmakta.

“Samsung’un DDR3 bellek teknolojisi; DDR-SDRAM bellek teknolojisi gelişiminde bir sonraki adım. Bu teknoloji; Intel’in gelecekteki yol haritasında belirttiği yüksek bantgenişliği için gerekli desteği de sunmakta.” diyor Pete MacWilliams, Senior Fellow, Intel Corporation. Samsung, en gelişmiş ve kapsamlı, DDR3 bellek çözümünü, en kısa sürede yeni nesil Intel yongasetleri ile uyumlu olarak çalışabilmesi için Intel ile yoğun şekilde işbirliği yaparak geliştirmiştir.

?Samsung DDR3 bellek yongaları ve modüllerinin, Intel masaüstü platformlarındaki başarılı sistem performansları, DDR3?ün 2007 yılı sonrasında masaüstü sistemler için anahtar teknoloji olacağının işaretidir. diyor, Samsung Semiconductor, Inc. Bellek Bölümü Pazarlama Müdürü Kevin Lee.

DDR3 bellekler; 1.6Gb/s değeri ile mevcut bellek teknolojilerinin ? DDR2- sunduğu bantgenişliğinin iki katı bantgenişiği sunmakta. Bu da; özellikle Vista işletim sistemi kullanıcıları için daha gelişimiş 3 Boyutlu grafikler anlamına gelmekte. DDR3 ayrıca; çok-çekirdekli sistemlerde performans artışı sağlayan çoklu-kullanım özelliğinin etkinliğini de arttıracaktır. DDR3 sadece yüksek sistem performansı sunmamakta, ayrıca 1,5V güç harcaması değeri ile 1,8V güç harcayan DDR2?ye oranla dizüstü bilgisayarlar için daha uzun pil ömrü ve daha düşük güç harcaması vaat etmekte. DDR3 bellek modülleri ayrıca sistem ısı yönetimini en iyi biçimde kullanabilmesimi sağlayan ısı algılayıcılara sahipler.

Yeni DDR bileşenleri ve modülleri ile Samsung 1997’de DDR, 2001’de DDR2 ve 2005’de DDR3 ile yaptıığı gibi yine DRAM teknolojisinde endüstriye liderlik etmeye devam ediyor. Masaüstü PC pazarındaki talebi en iyi biçimde karşılayabilmek için Samsung, 2007 2.çeyreğinden itibaren DDR3 yongalarının seri üretimine devam etmekte.

Top