>
Anasayfa > Haberler > Samsung MLC-tabanlı 128 Gigabyte, SATA II Solid State Drive Üretimine Başladığını Duyurdu

Samsung MLC-tabanlı 128 Gigabyte, SATA II Solid State Drive Üretimine Başladığını Duyurdu

Samsung MLC-tabanlı 128 Gigabyte, SATA II Solid State Drive üretimine başladığını duyurdu.
Yeni SSD, 70MB yazma hızı ile endüstrideki MLC tabanlı SSD ürünler arasında en yüksek hız değerine sahip cihaz.

128GB SSDSamsung MLC-tabanlı SSD, optimize edilmiş kontrolör teknolojisi ve yüksek etkinliğe sahip flash yönetimi bellenim teknolojisi ile 70MB/s okuma hızının yanısıra 100MB/s okuma hızı sunmakta.
Samsung 128GB SSD, standart dizüstülere yönelik 2,5 inç, küçük boyutlu dizüstülere yönelik 1,8inç boyutlarındaki modellerin yanısıra ultra-mobile PC cihazlarına yönelik 1,8inç boyutunda ancak sadece 5mm kalınlığında bir modeli de kullanıcılara sunmakta.
3,0Gbps SATA II  arayüzüne sahip olan yeni 128GB SSD, gelişmiş güç yönetimi sayesinde çalışırken 0.5W gibi düşük değerlerde güç harcamaktadır.
Samsung; gelişmiş  “wear-leveling”  ile flash yönetimi teknolojisini bir araya getirerek MLC tabanlı SSD’nin arızalar arasındaki ortalama süre (mean time between failures – MTBF)değerini bir milyon saatin üzerine çıkarmıştır.
Samsung, 128GB SSD ürünlerin seri üretimine 2008 yılının ilk yarısında başlamayı planlıyor.

Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics, 56 ülkede bulunan 124 ofisi, 138 bin çalışanı, 2006 yılı itibariyle yıllık 63,4 milyar ABD Doları’na ulaşan cirosuyla; yarıiletken, telekomünikasyon, düz ekran, dijital medya ve dijital buluşma (digital convergence) endüstrilerinin küresel liderlerinden biridir. Ürün yelpazesi; bellek yongalarından dijital TV’lere, görüntü birimlerinden cep telefonlarına kadar uzanan Samsung Electronics; en hızlı büyüyen küresel markalardandır. Samsung Electronics’in İstanbul Ofisi 1984 yılında faaliyete geçmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için http://www.samsung.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top