>
Anasayfa > Haberler > SAMSUNG, Üst Düzey PC ve Sunuculara yönelik yüksek performanslı 64GB SATA II SSD ürünlerini kullanıma sundu

SAMSUNG, Üst Düzey PC ve Sunuculara yönelik yüksek performanslı 64GB SATA II SSD ürünlerini kullanıma sundu

120MBps ardışık veri okuma ve 100MBps ardışık veri yazma hızı değerleri ile SATA II SSD, kullanıcılara dizüstü bilgisayarlardan, kurumsal sunucu ve yüksek performanslı depolama cihazlarına kadar geniş bir kullanım alanı sunuyor.

64GB SSDGelişmiş bellek teknolojisi alanında dünya lideri Samsung Electronics Co., Ltd., yüksek hıza sahip SATA (Serial ATA) II/native SATA arayüzüne sahip; 1.8-inç ve 2.5-inç 64Gigabyte (GB) SSD (solid state drive) ürünleri satışa sunduğunu açıkladı.  120MBps ardışık veri okuma ve 100MBps ardışık veri yazma hızı değerleri ile SATA II SSD, kullanıcılara dizüstü bilgisayarlardan, kurumsal sunucu ve yüksek performanslı depolama cihazlarına kadar geniş bir kullanım alanı sunuyor.

Samsung’SATA II SSD; 50 nm-class, single-level-cell (SLC) 8Gb flash yongası ve Samsung’un tescilli yüksek hızlı SATA kontrolörü ve yazılımını bir araya getiriyor.

Yeni SATA II SSD, 3Gbps hız değeri ile öncülü SATA I’den 2 kat daha yüksek hız sunuyor. Ayrıca SATA II SSD, 1.9 watt güç değeri ile dizüstü sabit disklerin yarısı kadar, 15,000rpm sunucu sabit disklerinin 1/10’u kadar güç harcama değerlerine sahip

Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics, 56 ülkede bulunan 124 ofisi, 138 bin çalışanı, 2006 yılı itibariyle yıllık 63,4 milyar ABD Doları’na ulaşan cirosuyla; yarıiletken, telekomünikasyon, düz ekran, dijital medya ve dijital buluşma (digital convergence) endüstrilerinin küresel liderlerinden biridir. Ürün yelpazesi; bellek yongalarından dijital TV’lere, görüntü birimlerinden cep telefonlarına kadar uzanan Samsung Electronics; en hızlı büyüyen küresel markalardandır. Samsung Electronics’in İstanbul Ofisi 1984 yılında faaliyete geçmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için www.samsung.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top