>
Anasayfa > Haberler > Samsung Yüksek kapasiteli Depolama Ürünlerine Yönelik Dünyanın İlk 30nm-class 64Gigabit NAND Flash Ürünü Duyurdu

Samsung Yüksek kapasiteli Depolama Ürünlerine Yönelik Dünyanın İlk 30nm-class 64Gigabit NAND Flash Ürünü Duyurdu

Samsung Electronics; 30-nanometer (nm)-class   teknolojisi kullanarak dünyanın ilk  64 Gigabit (Gb) multi level cell (MLC) NAND flash bellek yongasını ürettiğini açıkladı. Bu yüksek kapasiteli flash ürün sayesinde, günümüzde giderek artan yüksek kapasiteli flash depolama çözümleri alanında önemli bir adım atılmış olacak.

64Gb NAND FlashGelişmiş yarı iletken alanında dünya lideri olan, Samsung Electronics Co., Ltd.; 30-nanometer (nm)-class   teknolojisi kullanarak dünyanın ilk  64 Gigabit (Gb) multi level cell (MLC) NAND flash bellek yongasını ürettiğini açıkladı. Bu yüksek kapasiteli flash ürün sayesinde, günümüzde giderek artan yüksek kapasiteki flash depolama çözümleri alanında önemli bir adım atılmış olacak.

Sadece 16 adet 64Gb flash yonga kullanılarak üretilebilecek olan 128 Gigabyte (GB) kapasiteli bir hafıza kartı; 80 adet DVD film yada 32000 adet mp3 dosya depolayabilir.

Samsung daha öncede aynı teknolojiyi kullanarak,  32Gb single level cell (SLC) NAND flash yongası geliştimişti. Samsung’un başarısının devamı ile dizüstü bilgisayarlara yönelik SSD ürünler ile dijital video kameralar ve kurumsal sunucular gibi uygulamalarda kullanılan NAND tabanlı depolama cihazları için üretilebilirlik daha da kolay hale gelmiş durumda.

Samsung,  30nm-class 64Gb flash ürünlerin seri üretimine 2009 yılında başlamayı planlıyor. Gartner Dataquest verilerine göre 64Gb NAND flash ve yüksek kapasiteli cihazların toplam satışları sadece 3 yılda(2009~2011) 20 milyar dolar seviyesinde olacak.

Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics, 56 ülkede bulunan 124 ofisi, 138 bin çalışanı, 2006 yılı itibariyle yıllık 63,4 milyar ABD Doları’na ulaşan cirosuyla; yarıiletken, telekomünikasyon, düz ekran, dijital medya ve dijital buluşma (digital convergence) endüstrilerinin küresel liderlerinden biridir. Ürün yelpazesi; bellek yongalarından dijital TV’lere, görüntü birimlerinden cep telefonlarına kadar uzanan Samsung Electronics; en hızlı büyüyen küresel markalardandır. Samsung Electronics’in İstanbul Ofisi 1984 yılında faaliyete geçmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için www.samsung.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top