>
Anasayfa > Haberler > Samsung’dan ,Ucuz Fiyatlı Bilgisayarlar için Düşük Kapasiteli, Yüksek Performanslı SATA II SSD Ürünler

Samsung’dan ,Ucuz Fiyatlı Bilgisayarlar için Düşük Kapasiteli, Yüksek Performanslı SATA II SSD Ürünler

Gelişmiş yarıiletken teknolojisi alanında dünya lideri Samsung Electronics Co., Ltd., düşük kapasiteli, yüksek performanslı yeni SSD (solid state drive) üretimine başladığını duyurdu. Yeni SSD ürünler, 2,5inç SSD ürünlerin üçte biri boyutunda ve çok daha uygun fiyat değerlerine sahip. Bu küçük boyutlu, düşük kapasiteli SSD ürünler ile Samsung ucuz PC lerde kullanılan sabit diskleri SSDler ile değiştirme önemli bir adım atıyor. MLC yongalar kullanılarak üretilen yeni SSDler 8GB, 16GB ve 32GB kapasite değerlerine sahip. Samsung ürünlerin seri üretimine bu yılın son çeyreğinde başlayacağını belirtiyor.

“Uygun fiyatlı, yüksek performans ve bulunabilirliğe sahip ürünlere ihtiyaç duyan Ucuz PC pazarına yönelik ürünler için; üretim tekniklerimizi geliştirdik ve düşük kapasiteli SSD ürünlerimizi yeniden tasarladık.  Samsung Semiconductor, Inc. Bellek Pazarlama Bölümü Müdür Yardımcısı Jim Elliot.
Düşük kapasiteli Samsung SSD’ler; Ağustos ayı içerisinde kullanıma sunulan MLC tabanlı 128GB SSD ile aynı bellek kontrolcüsünü kullanıyorlar.
MLC tabanlı yeni Samsung 32GB SSDler 90MB/s okuma ve 70MB/s yazma veri aktarım hızı değerleri ile pazarda bulunan düşük kapasiteli bir çok SSDden daha yüksek hız değerlerine sahipler. 16GB SSDler 90MB/s okuma ve 45MB/s yazma hızı değerlerine sahipler.  8GB SSDlerin veri okuma ve yazma hız değerleri sırası ile 90MB/s ve 25MB/s.

Samsung 8GB SSD içerisinde 16 gigabit (Gb) MLC NAND yongalarından 4 adet kullanıldı. 16GB ve 32GB ürünlerde ise sırasıyla 4 adet dual-die yonga ve 4 adet quad-die yonga kullanıldı. Ayrıca 32MB DRAM buffer bellek ve dört kanal sistemi çözümleri ile yüksek veri aktarımı sağlandı.
Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics, 56 ülkede bulunan 124 ofisi, 138 bin çalışanı, 2006 yılı itibariyle yıllık 63,4 milyar ABD Doları’na ulaşan cirosuyla; yarıiletken, telekomünikasyon, düz ekran, dijital medya ve dijital buluşma (digital convergence) endüstrilerinin küresel liderlerinden biridir. Ürün yelpazesi; bellek yongalarından dijital TV’lere, görüntü birimlerinden cep telefonlarına kadar uzanan Samsung Electronics; en hızlı büyüyen küresel markalardandır. Samsung Electronics’in İstanbul Ofisi 1984 yılında faaliyete geçmiştir. Daha ayrıntılı bilgi için www.samsung.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top