>
Anasayfa > Gizlilik Politikası

Asnet Bilgi Sistemleri, (“Asnet”) web sitelerine erişen ve kullanan müşterilerin gizliliğini korumayı taahhüt eder.  Asnet; site kullanıcıları hakkında bazı kişisel ve kişisel olmayan bilgiler yaoplayabilir. Bu bilgilerin kullanımı işbu Gizlilik Politikası (“Politika”) hükümleri ile yönetilir.   Lütfen bu Politika metnini dikkatle okuyunuz. Asnet web sitesini (“Web sitesi”), hizmetlerini kullanarak ya da Asnet’e bilgilerinizi göndererek bu Politika’yı kabul etmiş sayılırsınız.

Asnet hangi bilgileri toplar?
Asnet; ziyaretçilerden iki tür bilgi alır. Bu bilgilerin alınmasının birincil amacı kullanıcıların Web sitesi üzerinden etkin ve verimli hizmet almasını sağlamaktır.
“Kişisel Bilgiler” : Kullanıcıların kim olduğunu tanımlayan bilgidir. İletişim formu ya da destek formu gibi bilgilendirme sayfalarını doldururken talep edilir. Bu bilgiler adınızı, doğum tarihinizi, telefon numarasını, adresinizi, e-posta adresiniz gibi bilgileri içerebilir.

“Kişisel Olmayan Bilgileri” : Tek başına kullanıcıların kim olduğunu tanımlayamayan bilgilerdir. Web sitesine yönlendiren kaynak adresi (URL), ziyaretçi IP adresi, tarayıcı – arama motoru tipi ve ziyaret edilen sayfa ya da adresi içerebilir. Asnet bu bilgiler ile ziyaretçi kimliğini ilişkilendirmez ya da kimlik tespiti için kullanmaz.

Kullanıcı bilgileri nasıl toplanır?
Kişisel bilgilerin sunulması Web sitesini kullanabilmek için zorunlu değildir. Asnet bu bilgileri sadece ; üye kaydı, iletişim formu, müşteri hizmetleri, ürün bilgi dosyaları indirme gibi süreçlerde ziyaretçilerden talep edebilir. Kişisel bilgilerin verilmesi belirtilen şartların kabul edilmesi anlamına gelir ve verilmemesi ya da hatalı bilgi verilmesi kullanıcılara verilen hizmetlerde eksiklikler yaşanmasına sebep olabilir.

Kullanıcılardan alınan bilgiler nasıl kullanılır?
Kullanıcı ve ziyaretçilerden kişisel bilgi alınmasının birincil amacı kişisel çevrim içi deneyimin en üst seviyeye çıkartılmasıdır. Müşteri iletişim bilgileri sayesinde, hızlı hizmet sağlamak ve irtibata geçmek için kullanırız. Ayrıca Kişisel olmayan bilgilerden elde edilen veriler kullanılarak en çok ziyaret edilen sayfalar, adresler ya da ürün bilgileri gibi verilerin analizini yapabiliriz. Daha sonra bu bilgileri Web sitesini geliştirmek, içerik ve sayfa düzenini değiştirerek kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için kullanırız.

Zaman zaman ilgili kanun hükümleri ve adli makamlar tarafından belirtilen ilkeler doğrultusunda Kişisel Bilgileri ilgili kişilere ya da makamlara vermemiz gerekebilir. Bu durumlar haricinde Kişisel Bilgiler üçüncü taraflar ile paylaşılmaz.

Bilginin Saklanması
Yasal hükümler tarafından belirtilen süreler doğrultusunda Asnet kullanıcı bilgilerini saklamak ile yükümlüdür. Belirtilen süre sonunda Asnet bu bilgileri saklamaya son vermektedir.

Kullanıcı Hakları
Kullanıcılar, Web sitesi üzerinden verdikleri bilgileri değiştirme hakkında sahiptir. Asnet bilgilerin değiştirilmiş hallerini saklayacaktır.

Bilgilerin Aktarılması
Kullanıcı ve ziyaretçilerin Asnet web sitesine verdikleri bilgiler, Asnet tarafından mevcut ve gelecekte yapılacak olan sunucu donanım ve yazılım değişikliklerinde yeni sistem ya da sistemlere aktarılacaktır.

 

 

Güvenlik
Asnet kullanıcı verilerine yetkisiz erişimi engellemek, veri kaybını önlemek için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Internet güvenliğinden ya da kullanıcı sistemlerinde bulunması gereken anti virüs ve benzeri programların içeriğinden sorumlu değildir. Kullanıcıların sadece kendilerinin bileceği, güçlü şifreler kullanmasını ve bu şifreleri düzenli olarak değiştirmesini önerir.

Diğer Siteler
Web sitesi üçüncü taraf web sitelerine ve kaynaklarına bağlantı verebilir. Bu web siteleri üzerinde denetimi mevcut değildir. Bu sitelerde bulunan herhangi bir içerikten sorumlu olmadığımızı belirtiriz. Asnet tarafından bilgilendirmesi yapılan Gizlilik Politikası üçüncü taraf web sitelerini içermemektedir.

Gizlilik Politikasındaki Değişiklik Yapılması
Asnet Web sitesi Gizlilik Politikası Şart ve Hükümlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılacak değişiklikler Gizlilik Politikası sayfasında bildirilecektir. Kullanıcılar, Web sitesini kullanmaya devam etmeden önce Politika sayfasını kontrol ettiklerinden emin olmalıdır.

Asnet ile İletişim
Kullanıcılar bu Politika ile ilgili görüş ve yorumlarını aşağıda belirtilen e-posta adresine elektronik olarak, ya da posta adresine yazılı olarak iletebilirler.

Top