>
Anasayfa > DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ > Depolama Aksesuarları > Çevirici Üniteler > ICY DOCK DuoSwap MB971SP-B 2.5 ve 3.5inç SATA Hot Swap Disk Kızağı

ICY DOCK DuoSwap MB971SP-B 2.5 ve 3.5inç SATA Hot Swap Disk Kızağı

MB971SP-B-Icy-Dock-DuoSwap-SATA-Hot-Swap-Caddy-kizak MB971SP-B-Icy-Dock-DuoSwap-SATA-Hot-Swap-Caddy-kizak-back MB971SP-B-Icy-Dock-DuoSwap-SATA-Hot-Swap-Caddy-kizak-drive MB971SP-B-Icy-Dock-DuoSwap-SATA-Hot-Swap-Caddy-kizak-drives

 

 

 

MB971SP-B

Harici dock istasyonları tüm sistemlerle uyumlu ve esnek ürünler olmaları nedeni ile oldukça sık kullanılır haline gelmişlerdir. Ancak harici olarak kullanıldıkları için, aktarım hızları bağlantı arayüzü ile sınırlanmaktadır. Ayrıca genellikle tek bir sürücü desteklerler. Standart bir bilgisayar kasasında DVD ROM sürücüler için ayrılmış bir kaç tane yuva bulunur. Ancak ek bir bileşen kullanmadan 2.5 ya da 3.5 inç sürücüleri bu yuvalarda kullanmak mümkün değildir. ICY DOCK, harici bağlantıdan dahili bağlantıya yönelen bir çözüm sunmaktadır.
DuoSwap MB971SP-B kullanılarak masa üzerinde yer kaplamayan doğrudan kasa içi bir çözüm sunularak tek bir 5,25 inç yuvada 3,5 ve 2,5 sürücü bir arada kullanılabilmektedir. Bu sayede depolama kapasitesi kolay biçimde arttırılabilmekte ve harici bir sürücü sisteme kolayca takılabilmektedir.

Farklı boyutlardaki SATA sabit sürücüler arasında değişim yapmak  için kullanılan kolay bir yöntem bulmak oldukça zordur. DuoSwap 5,25 inç boyutlarındaki hot-swap destekli kızak boyutu ile 2,5 ve 3,5 inç boyutlarındaki SATA sabit disk sürücü-SSD ya da katı hal sürücü-SSD ürünlerini destekleyen yapısı ile bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. MB971SP-B,  5,25 inç yuvada , tek 2,5 inç, tek 3,5inç ya da 2,5 ve 3,5inç bir arada sürücü yapılandırmaları ile farklı şekillerde kullanılabilen, bu sayede de kullanıcılara en yüksek depolama imkanını sunan bir çözümdür. 2 ayrı sürücüyü aynı kızak üzerinden kullanabilmek pek çok fayda sağlamaktadır. Sürücüler arası veri aktarımı, yedekleme  ya da bir sürücünün diğerine kopyalanması gibi işlemler doğrudan SATA bağlantı arayüzü üzerinden hızlı ve güvenilir biçimde gerçekleştirilmektedir. Böylece örneğin 3,5inç bir sabit sürücüden 2.5inç katı hal sürücüye yükseltme gibi işlemler son derece kolay hale gelmektedir. DuoSwap MB971SP-B ayrıca boşa çıkmış sürücülerin de hızlı ve kolay biçimde kullanılır hale gelmesini  ayrı bir alet ve çaba kullanımı gerektirmeden sağlayarak kullanıcılara zaman ve para tasarrufu sağlar.

DuoSwap MB971SP-B; 2,5 inç yuvasında işletim sisteminin bulunduğu bir SSD ve 3,5 inç yuvasında verilerin depolandığı bir HDD sürücü yapılandırması ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayabilmektedir. Hot-swap destekli hızlı ve basit takma çıkarma mekanizması ile HDD ve SSD sürücülere kolayca erişilebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca 2,5 inç HDD ya da SSD sürücü kullanıldığında sistem içerisine toz vb kaçmasını önleyen kapak yapısı ile de sistemin korunmasına yardımcı olmaktadır. DuoSwap MB971SP-B, her bir sürücü için ayrı olarak mevcut bulunan  gösterge ışıkları, güç ve çıkartma düğmeleri ile sürücü yönetimini ve çalıştırılmasını son derece kolay hale getiriyor. İki ayrı güç düğmesi sayesinden sürücülerin ayrı ayrı kapatılarak güç tasarrufu yapılmasını sağlar. DuoSwap sürücüler için iki ayrı SATA veri bağlantısının yanında tek bir güç girişi kullanarak uyumluluk sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, 3,5 inç sürücüler için sunduğu kilitleme mekanizması ile 3,5 inç sürücüyü yuvasında sabit konumda kalmasını sağlar ve sistem taşınırken 3,5 inç sürücünün yerinden oynamasına engel olur.

DuoSwap MB971SP-B, kullanılan diğer harici dock istasyonları gibi çalışmaktadır. Ancak bunun yanı sıra her bir sürücü için ayrı LEDler, güç düğmeleri ve çıkartma düğmesi gibi özelliklere de sahiptir. Daha önemlisi  kullanıcılar her iki 2.5inç ve 3.5inç SATA HDD ya da  SSD sürücüye eş zamanlı olarak erişebilmektedir. DuoSwap MB971SP-B sayesinde, sürücüleri takıp çıkarmak, ev kullanıcıları, ya da sistem ve sürücü kopyalama işlemi yapan kurumsal kullanıcılar için olması gerektiği kadar kolay ve zahmetsiz hale gelmektedir.
Not: 2.5 inç 7mm HDD ve SSD  sürücüler ile de kullanılabilir. Ancak çıkarma düğmesi işlevi çalışmayabilir. Bu nedenle 7mm sürücü kullanıldığında disk çıkarma işleminin el ile yapılması gerekebilir. 

Özellikler:

* 1 adet 2,5inç ve 1 adet 3,5 inç SSD/HDD sürücü, 5,25 inç kızak yuvasına takılarak yer kazanılır
* 12,5 mm  2,5 inç sürücü tek başına kullanılabilir, 3,5 inç sürücü ile birlikte 9,5mm HDD/SSD sürücü desteği
* Basit ve hızlı, alet gerektirmeyen sürücü takma çıkarma işlemi
* 2,5 inç ve 3,5 inç SATA HDD ya da SSD sürücüler aynı anda birlikte kullanılabilir.
* Her bir sürücü için bağımsız SATA 6Gbps bağlantı mevcut.
* 3,5inç sürücü yuvasında 2,5 inç SATA sürücü kullanıldığında sistemi toza karşı koruma kapağı
* 3,5 inç sürücü yuvasında titreşim önleyiyici kit bulunur.
* 3,5 inç sürücü yuvasında sürücüye ek güvenlik sağlayan kancalı mekanizma
* 2,5 ve 3,5 inç yuvalar için ayrı ayrı LED bildirimleri.
* Erişimi kolay, her yuva içi ayrı mevcut güç düğmeleri ile uzun sürücü kullanım ömrü ve enerji tasarrufu.
* Sürücünün kolay takılıp çıkarılması için büyük boyutlu sürücü çıkarma düğmeleri.
* Teknik bilgisayar kullanıcıları için mükemmel çözüm.
*  SATA 3 6Gbps destekler.

 

Top