>
Anasayfa > DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ > Depolama Aksesuarları > Çevirici Üniteler > ICY DOCK EZ-FIT Dual MB990SP-B 2.5inç -3.5inç Çevirici SSD – HDD Kızağı

ICY DOCK EZ-FIT Dual MB990SP-B 2.5inç -3.5inç Çevirici SSD – HDD Kızağı

MB990SP-B-Icy-Dock-EZ-Fit-HDD-SSD-Bracket-kizak MB990SP-B-Icy-Dock-EZ-Fit-HDD-SSD-Bracket-kizak-drives MB990SP-B-Icy-Dock-EZ-Fit-HDD-SSD-Bracket-kizak-hdd MB990SP-B-Icy-Dock-EZ-Fit-HDD-SSD-Bracket-kizak-usage

Icy Dock EZ-FIT MB990SP-B disk kızağı 3,5 inç disk sürücü yuvasında 2 adet 2.5 inç SATA ya da IDE sürücünün kullanılmasını sağlar. Bir çok sistemde 2.5 inç disk sürücüler için özel yer bulunmamaktadır. Bu kızak sayesinde sistemlerde daha az çaba ile daha yüksek kapasiteye erişmek mümkün olmaktadır.

Bu kızak pek çok kasa ile tam uyumludur. Bu sayede ambalajından çıkartılıp herhangi bir alet kullanmadan doğrudan sisteme takılıp kullanılabilir. Yan EZ-FIT MB990SP-Btarafında bulunan pimler yardımı ile sisteme vidalamaya gerek kalmadan sabitlenir. Ayrıca kullanıcının isteğine bağlı olarak pimler çıkartılabilir ve standart 3.5 sürücüler gibi kasaya vidalanarak sabitlenebilir.

EZ-FIT kızak son derece hafif ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Açık kasa tasarımı ile özellikle HDD sürücülerde ortaya çıkan ısının kolayca dağıtılmasını sağlar.

Kapaklı tasarım, tüm 2,5inç IDE ve SATA sürücüler ile uyumludur. Bu sayede sürücüye doğrudan erişim mümkün olmaktadır. Bu sayede sürücülerin takılıp çıkarılması son derece kolay hale gelmektedir.

EZ-FIT MB990SP-B Kullanımı:
Ön taraftaki mandalı düğme yardımı ile açarak sürücü ya da sürücüler kızağa yerleştirilir ve mandalı kapatılır. Kızak kullanıma hazırdır. Kızağı kasaya yerleştirmek için kızağın arka kısmı sıkıştırılarak yuvaya yerleştirilir. Kızak yuvaya oturduğunda ve pimler sabitleme deliklerine denk geldikten sonra takma işlemi tamamlanmış olur.Bazı kasalar kendi vidalarını kullanmayı gerektirebilir. Ya da kullanıcılar kızağı diğer sürücülerde olduğu gibi kasaya vidalamak isteyebilir. Bu durumda kızak üzerinde bulunan pimler çıkartılarak kızak diğer 3,5inç sürücüler gibi kasaya vidalar ile sabitlenir.

Ürün Kodu: MB990SP-B

Özellikler

  •  Standard 2.5 inç SATA / IDE SSD ve HDD(9.5mm’ye kadar) sürücüler ile uyumlu
  • Hafif ve sağlam malzeme kasası
  • 3.5 inç dahili sürücü yuvalarında kullanıma uygun
  • Vidasız HDD – SSD sürücü yuvaları ile uyumlu
  • Tak Çalıştır işlevi desteği
  • Kızak ve sürücülerin vidasız montajı için benzersiz tasarım
  • Isı dağıtımı ve titreşim önleyici tasarım
  • Vidalı yuvalara , vida ile montaj için çıkarılabilir pimler

Uyumlu Sürücüler:

2.5″ IDE HDD Sabit Disk Sürücü
2.5” SATA HDD Sabit Disk Sürücü
2.5” SATA SSD Katı Hal Sürücü
2.5” IDE SSD Katı Hal Sürücü
9.5mm kalınlığa kadar sürücüler ile uyumlu

Ürün Kullanım Videosu

Top