>
Anasayfa > BELLEK ÜRÜNLERİ > Sunucu Bellekleri > DDR2 Bellekler > Kingston FB-DIMM Sunucu Sistem Bellekleri

Kingston FB-DIMM Sunucu Sistem Bellekleri

Kingston_FB_DIMMFB-DIMMler; JEDEC tarafından standart haline gelmiş, yeni nesil sunucu belleği teknolojisidir. Intel Corporation, FB-DIMM teknolojisinin anahtar geliştiricilerinden ve 2006 yılında satışa sunulan Bensley kod adlı Xeon Sunucuları ile ilk uygulayıcılarındandır. FB-DIMMler, bellek modülüne yerleştirilmiş özel bellek kontrolörü ile “akıllı” bellek modülleridir.

kaliteli FB-DIMM bellek çözümleri sunmak için en iyi şekilde hazırlanmakta ve yeni Intel platformlarının sunduğu olanaklar ile ürün kullanım süresini arttırarak Toplam Sahip Olma Maliyeti (TSM) değerini düşürerek iş ortaklarına ve IT müşterilerine destek olmaktadır.

FB-DIMM ler önümüzdeki yıllarda yüzlerce gigabyte bellek ihtiyacı olacak sunucular için üretilmiş bir bellek çözümüdür.

2006’dan önce two-way Xeon sunucu platformları (kod adı “Lindenhurst”), toplam 8 adet bellek modülü rankı ile sınırlıydı, bu da kapasite artırma imkanını sınırlamakta ve yüksek kapasiteli single rank bellek modülü ihtiyacı durumunda yüksek maliyete sebep oluyordu. Rank sınırlamasının sebebi, Registered DIMM sunucu belleği teknolojisinin yüksek hızlı DDR-333 yada DDR2 belleklerde “elektriksel yükleme sınırı”na ulaşmasından kaynaklanmaktadır. Yeni DDR2 sunucu belleği mimarisi çözümlerine duyulan ihtiyaç sonucunda JEDEC, yeni nesil sunucu belleği teknolojisi olarak FB-DIMM’i standartlaştırma kararı almıştır.

Kingston, Intel ve küresel DRAM üreticileriyle birlikte, FB-DIMM ilk örneklerinin oluşturulması, üretimi, ve test çalışmaları yapan, tek bağımsız bellek üreticisidir. Test teknolojisinde bir uzman olan Kingston FB-DIMM modüllerin kullanıcıya ulaşmadan önce her birinin test edilmesini sağlayacak test donanım ve yazılımları geliştirmiştir. Kingston ayrıca; FB-DIMMlerin üst-uç Otomatik Test Ekipmanlarında (Automated Test Equipment-ATE) detaylı parametrik ve karakteristik testlerinin yapılmasını sağlayacak test levhaları tasarlamıştır. Bu sayede FB-DIMM’in tüm özelliklerinin standartlara uygun olduğu ve işlevlerinin tam olarak çalışıp çalışmadığı incelenebilecektir.

Top