>
Anasayfa > Haberler > Samsung’dan Yeni Nesil Yüksek Hızlı Hafıza Kartları

Samsung’dan Yeni Nesil Yüksek Hızlı Hafıza Kartları

Gelişmiş yarı iletken teknolojisinde dünya lideri, Samsung Electronics; yüksek hız, kapasite ve güvenilirlik sunan yeni nesil hafıza kartlarını duyurdu. Yeni hafıza kartlarının profesyonel serisi olan “Pro”, UHS-1*- ultra high speed sınıfında başarım ve 64GB değerine ulaşan kapasite sunuyor. Yeni hafıza kartları ailesi ‘Pro‘ serisi yanında üst seviye kullanıma özel ‘Plus’ ve günlük kullanıma özel ‘Standart’ serilerinden oluşuyor.

Samsung’un  20 nanometer-class** NAND yongalarını kullanan yeni 64GB micro SD Pro serisi, mevcut SD kartlardan çok daha yüksek güvenilirlik sunuyor. 70MB/s*** hız değeri ile sıradan micro SD kartların 3 katı yüksek hız sunuyor. 

Samsung-ultra-high-speed-memory-cards

Yüksek hız ve kapasite desteği ile yeni nesil kartlar, LTE gibi ağlarda kullanılan taşınabilir cihazlara uygun depolama çözümü oluyor. Full HD (1080p) videolar gibi dosyaları depolama ve du dosyalara erişim yeni nesil kartlar ile daha kolay hale geliyor.

Yeni kart serisinin tamamı Samsung’un “proof” adını verdiği dayanım özelliklerine sahipler. 2009 yılında Samsung tarafından duyurulan “proof/dayanıklı” tanımı 3 ayrı etmeni kapsıyordu. Yeni nesil microSD kartlar da bu dayanıklılık özelliklerine bir yenisini daha ekliyorlar: Suya Dayanıklı (Water- proof), Manyetik Etkilere Dayanıklı (Magnetic-proof), X Işınları’na Dayanıklı (X-ray-proof) ve Sıcaklığa Dayanıklı (Temperature-proof).

Samsung tarafından duyurulan yeni kartlar; sahip oldukları yüksek hız, güvenilirlik ve kapasite özellikleri ile yeni nesil akıllı telefon ve fotoğraf makinesi gibi cihaz kullanıcılarının taşınabilir cihaz deneyimini en üst seviyeye çıkaracak.

Yeni nesil kart ailesi Ekim 2012’den itibaren kullanıma sunulacak.

UHS-1arayüzünün en yüksek başarım seviyesidir, 104MB/s değerine ulaşam okuma ve yazma hızı sunar.
** 20nm-class 20 ve 29 nanometre arasında üretim sürecini ifade eder.
*** Başarım değeri, Crystal DiskMark ile 100MB boyutlu veri ile elde edilen sonucu ifade eder.

Kaynak: Samsung Tomorrow

Top