>
Anasayfa > DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ > Apple Özel Depolama > Transcend JetFlash®890 USB 3.1 Type-C Sürücü

Transcend JetFlash®890 USB 3.1 Type-C Sürücü

 

 

 

Yeni nesil USB Type-C teknolojisine sahip JetFlash 890 USB 3.1 OTG sürücü, iki bağlantı ucuna sahiptir; her iki yönde de kullanılabilen USB Type-C ve standart USB 3.1 (Gen 1) Type-A. Bu sayede USB Type-C bağlantısı bulunan MacBook gibi yeni nesil dizüstü sistemler ile veri alışverişi daha kolay hale gelir. Ayrıca ücretsiz  Transcend Elite App uygulaması ile JetFlash 890 içerisindeki verilere kolayca erişebilir, destekleyen Android akıllı telefon ve tabletinizdeki önemli verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Çift USB bağlantısı, iki kat uyumluluk

USB OTG (On-The-Go) teknolojisi sayesinde, JetFlash 890 standart (Type-A) USB 3.1 Gen 1 ve USB Type-C bağlantı uçlarının bir arada kullanılabilmektedir. Böylece fotoğraf, müzik, video ve kullanıcıların diğer önemli dosyaları tablet, akıllı telefonlar gibi taşınabilir cihazlar ile Mac ve PC masaüstü ve dizüstü sistemler arasında kesintisiz bir şekilde aktarılabilir hale gelmektedir.

 

 

USB Type-C, her iki yönde de kolayca takın

USB bağlantı ucunu doğru yönde takmak daima bir sorun olmuştur. USB Type-C bağlantısı ile JetFlash 890; kullanıcıların sürücüyü takmak için defalarca deneme yaparak zaman kaybetmesini önler.

 

 

 

Yüksek aktarım hızları

USB ile Wi-Fi, Bluetooth ve 3G/4G bağlantılarında yaşanan aktarım sorunları bulunmaz. SuperSpeed USB 3.1 Gen 1 bağlantısı sayesinde JetFlash 890 sürücü 130MB/s değerine ulaşan aktarım hızları sunar. Bu USB 2.0 tarafından sunulan hızların yaklaşık 7 katıdır.

 

 

 

64GB değerine kadar ek depolama alanı

64GB’a kadar kapasiteleri ve Type-C USB OTG bağlantısı sayesinde JetFlash 890, uyumlu taşınabilir cihazların kapasitelerini kolayca arttırılabilir. Kullanıcılar önemli anlarını kaydederken “Memory Full/Yetersiz Hafıza” mesajı ile karşılaşmayacaklar.

 

 

 

 

Standart USB bağlantısı ile tüm cihazlara bağlanın

Günümüzde tüm cihazlarda yer alan standart USB bağlantısı ile masaüstü, dizüstü, ultrabook, TV, Blu-Ray oynatıcı, DVD oynatıcı, müzik çalarlar, uydu alıcılar ve oyun konsolları gibi cihazlar arasında kolayca veri aktarımı yapılabilir.

 

 

 

Sıvı sıçramasına ve toza karşı dayanıklı

Yenilikçi yonga teknolojisi (COB – Chip on Board) ve metal kasası sayesinde toza ve sıvı sıçramalarına karşı dayanıklı olan JetFlash 890, sıra dışı hafiflik ile yüksek dayanımı bir arada sunar.

 

 

 

Veri ya da kapak kaybolur endişesi yok

JetFlash 890, aynı kapağın her iki uçta da kullanılabildiği bir tasarıma sahiptir. Bağlantılardan biri kullanımda iken kapak diğer uca takılı durumda kullanılabilir. Bu sayede JetFlash 890 hem bağlantı uçlarını hem de kapağı korumuş olur.

 

 

Mac OS X ve Android için Transcend Elite uygulaması

Mac OS X ve Android  işletim sistemleri ile tam uyumluluk için tasarlanmış Transcend Elite uygulaması; Dosya Yönetimi, Dosya Şifreleme ve Tek Tuşla Yedekleme (sadece Android) işlevleri ile taşınabilir cihazlardaki dosyalara kolayca erişebilmeyi sağlar. Aynı zamanda dosyalar 256-bit AES Encryption ile koruma altına alınabilir, farklı bulut servislerinde paylaşılabilir ya da taşınabilir cihazlardaki fotoğraf, video, belge ve diğer önemli veriler hızlı bir şekilde yedeklenebilir.

 

Teknik Özellikler

 • Ürün Kodları : TS16GJF890S, TS32GJF890S, TS64GJF890S
 • Boyutlar : 28.6mm x 14.3mm x 8.6mm
 • Ağırlık : 3g
 • Bağlantı arayüzü : USB Type-C ve USB 3.1 Gen 1 Type A bağlantı uçları (USB 3.0 ve 2.0 ile uyumludur)
 • Belgelendirme : CE, FCC, BSMI
  Dikkat : İki bağlantı ucu aynı anda kullanılamaz.
 • Hız : 130MB/s değerine ulaşan aktarım hızları. (Sistem, kapasite, kullanım ve dosya türlerine göre değişiklik gösterebilir.)
 • Uyumlu işletim sistemleri : USB bağlantısına sahip ve Microsoft Windows 7/8/8.1/10 ve üzeri, MAC OS X 9.0 ve üzeri, Linux Kernel 2.4.2 ve üzeri işletim sistemine sahip sistemler ile uyumludur.
  USB Type-C bağlantısına sahip tablet ve akıllı telefonların USB OTG işlevini desteklemesi gereklidir.
  Transcend Elite Uygulaması için Android 4.0 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlar kullanılmalıdır.
Top